У уторак, 19. фебруара 2019. године, нашу школу посјетили су писци из Бање Луке – Стевка Козић – Прерадовић, Ранко Рисојевић, Петар Ђаковић и Живко Вујић. Овај догађај реализован је у оквиру пројекта посјeте писаца из читанки и лектире подручним
Nevena Vekic - ЈУ ОШ "Ђура Јакшић" Бања Лука
ЈУ ОШ "Ђура Јакшић" Бања Лука